Картриджі для лазерних принтерів: розбираємося і починаємо економити!
Останнім часом у продажу з'явилося чимало нових виробників тонерних картриджів, а вибрати той, що підходить найбільше саме Вам, стало навіть важче. Ми постараємося допомогти і розповісти, що означають різні терміни з прайсів та заміток на тему лазерного друку.
Які бувають картриджі?
1. Оригінальний картридж - виготовляється тією ж компанією (OEM), яка виробляє принтери, МФУ, копіри. Як правило, на ньому вона і заробляє надприбуток, оскільки роздрібна ціна його може бути дуже високою. Іноді - майже як вартість нового принтера. При цьому, у виробництві може застосовуватися вторинна сировина від переробки використаних картриджів (існують глобальні програми збору та утилізації).
2. Стартовий картридж - продається в комплекті з друкуючим пристроєм. Він має спеціально зменшений виробником ресурс і слугує для перевірки друкувального пристрою, початку роботи із ним. Іноді компанія-виробник комплектує принтер або МФУ стартовим картриджем стандартної конструкції, але в нього засипано значно менше тонера. Після професійного перезаправлення такий картридж за своїм ресурсом не буде відрізнятися від стандартних.
3. Сумісний картридж - виробляється сторонніми компаніями (не виробниками оргтехніки) найчастіше за власною технологією, максимально спрощеною для зниження собівартості. Ціна такого картриджа може бути в декілька разів нижчою ніж в оригінального. Виробляють такі картриджі багато десятків компаній, зазвичай в Китаї. При цьому в конструкцію так званого «китайського картриджа» можуть бути внесені зміни (тому виробники техніки й попереджають про втрату гарантії при використанні сумісних картриджів). Відмітна ознака такої продукції - недорога упаковка з мінімумом інформації про виробника, невисока ціна. Корпус та основні деталі цих картриджів не витримують багаторазову перезаправку, а деякі й одного разу. Крім низького сегмента, серед сумісних картриджів є картриджі середньої цінової категорії. Також їх можна виділити і за якістю. На Українському ринку придбали популярність сумісні картриджі таких торгових марок, як WWM, Color Way, PATRON.
4. Відновлений картридж - це оригінальний картридж, який відпрацював один цикл друку. Такий виріб за своїми властивостями практично не відрізняється від нового, а ось його вартість на порядок дешевша.
Переваги відновленого картриджа:
- використовуються нові чорнила або тонер, тому не виникає проблем під час друку;
- при відновленні проходить очищення та ретельну перевірку всіх комплектуючих, а це значить, що дефекти, які можуть викликати проблеми під час друку або з принтером в цілому, зустрічаються вкрай рідко;
- великий ресурс друку;
- надається гарантія якості, яка мало відрізняється за своїм терміном від гарантії на оригінальну продукцію.
До цієї групи належить вироблений в Україні картридж PATRON Extra, який поєднує в собі якість оригінальних із доступною ціною сумісних. PATRON Extra зможе витримати до 10 перезаправок і допоможе відчутно заощадити кошти.
Що таке ресурс друку і як його розрахувати?
Часто на сайтах або в магазинах Ви можете побачити, що в характеристиках картриджа вказано ресурс друку, який вимірюється у кількості сторінок (найбільш поширені 1400 стор., 1600 стор., 1800 стор., 2100 стор., 2200 стор.). Виробники в характеристиках картриджа приводять його розрахунковий ресурс, у так званих сторінках з 5% заповненням. Що це таке? Це - злегка застарілий стандарт, заснований на аркуші, заповненому текстом, надрукованим на друкарській машинці, через 2 інтервали. Якщо ж подивитися на наші реалії, то типовий рахунок-фактура займає близько 9% а видаткова накладна близько 7,7%:
Нескладно підрахувати, що заявлене число сторінок при такому друці, доведеться зменшити в 1.5 - 2 рази (і це ми ще не рахуємо двохсторінковий друк)!
* швидкозношувані комплектуючі (наприклад фотобарабан) не зможуть відпрацювати до 10 циклів друку, тому їх слід замінювати вже після 2-3 циклів.
Станіслав Комухаєв