Login
Сервісний центр Про нас Доставка та оплата Гарантія Програма VIP Контакти RU UA
(044) 379-09-09 (050) 071-22-78 (068) 710-23-15
0 800 509 278 — техпідтримка ТМ Patron та Barva
Передзвонити та допомогти з підбором? Працюємо: 9:00-20:00, Сб 11:00-17:00
Для підбору витратних матеріалів вкажіть фрагмент назви або номеру
0.article.center.tpl

Будова лазерного картриджа 19.01.2019

В картриджі можна виділити два основних відсіки - відсік для відпрацювання та тонерний.

ВІДСІК ДЛЯ ВІДПРАЦЮВАННЯ

 

01_otrab

 

Основні складові відсіку для відпрацювання:

1 – Organic Photo Conductor (OPC) Drum, Барабан (OPC, Drum, Photoreceptor). Являє собою алюмінієвий циліндр, покритий органічним світлочутливим і фотопровідним матеріалом, який здатний зберігати образ, що наноситься лазерним променем.

2 – Primary Charge Roller PCR (заряджаючий вал, ролик первинної зарядки). Забезпечує рівномірний негативний заряд барабана.

3 – Wiper Blade Вайпер (Cleaning Blade, ракель, чистяче лезо). Очищає барабан від залишків тонера, який не був перенесений на папір. Конструктивно виконаний у вигляді металевого каркаса (Stamping) з поліуретанової пластиною (Blade) на кінці.

4 – Recovery Blade. Перекриває область між барабаном і бункером для відпрацювання. Recovery Blade пропускає тонер, що залишився на барабані всередину бункера, запобігаючи витік тонера у зворотному напрямку (з бункера на папір).

ТОНЕРНИЙ ВІДСІК.

02_bunker

Основні складові Тонерний відсіку:

 

1 – Magnetic Developer Roller Магнітний вал (Мag Roller, Developer Roller). Виконаний у вигляді обертової металевої трубки, всередині якої знаходиться нерухомий магнітний сердечник. До магнітного вала притягається тонер, який перед подачею на барабан набуває негативний заряд під дією постійної / змінної напруги.

2 – Doctor Blade Доктор (Metering Blade). Забезпечує рівномірний розподіл тонкого шару тонера на магнітному валу. Конструктивно виконаний у вигляді металевого каркаса (Stamping) з гнучкою пластиною (Blade) на кінці.

3 – Mag Roller Sealing Blade Тонка пластина, аналогічна за функціями Recovery Blade. Перекриває область між магнітним валом і відсіком подачі тонера. Mag Roller Sealing Blade пропускає тонер, що залишився на магнітному валу всередину відсіку, запобігаючи витіку тонера у зворотному напрямку (з відсіку назовні).

4 – Toner Reservoir Тонерний бункер. Усередині цього бункера знаходиться «робочий» тонер, тобто той, який буде перенесений на папір в процесі друку. Крім того в бункер вбудований Toner Agitator Bar - дротова рамка, призначена для перемішування тонера.

5 – Seal Пломба. У новому картриджі тонерний бункер перекривається спеціальною пломбою, яка запобігає просипанню тонера при транспортуванні картриджа. Перед початком експлуатації ця пломба видаляється.

Принцип лазерного друку

На малюнку нижче зображений картридж в розрізі. Коли Ви включаєте принтер, всі компоненти картриджа починають рухатися - відбувається підготовка картриджа до друку. Цей процес аналогічний процесу друку, але лазерний промінь не подається на барабан і зображення не формується. Потім компоненти картриджа зупиняються - принтер переходить в стан Ready (готовий до друку).

03_cart

Коли ви посилаєте зображення на друк, у картриджі відбуваються такі процеси:

1. Зарядка барабана

1_zaryadka

PCR рівномірно покриває поверхню обертового барабана негативним зарядом.

2. Засвічування

2_zasvet

Негативно заряджена поверхня барабана проходить під лазерним променем. Луч сфокусований на барабані і активізується тільки в тих місцях, на які в подальшому повинен бути нанесений тонер. Під дією лазера фоточутлива поверхня барабана частково втрачає негативний заряд. Таким чином, лазер наносить на барабан прообраз зображення у вигляді ослабленого негативного заряду.

3. Нанесення тонера

3_nanesenie

На цьому етапі прообраз зображення на барабані перетворюється на видиме тонерне зображення, яке потім буде перенесено на папір. Тонер, що знаходиться близько магнітного валу, притягається до його поверхні під дією постійного магніту, з якого виготовлена серцевина валу. При обертанні магнітного валу, тонер, що знаходиться на його поверхні, проходить крізь вузьку щілину, утворену доктором і валом. У результаті цього тонер на магнітному валу електризується, набуваючи негативний заряд. Негативно заряджений тонер прилипає до тих ділянок барабана, які були засвічені. Доктор також забезпечує рівномірність шару тонера на магнітному валу.

4. Перенесення тонера на папір

4_perenos

Продовжуючи обертатися, барабан, на який вже нанесено тонерне зображення, стикається з папером. На звороті папір стикається з Transfer Roller, несучим позитивний заряд. У результаті цього негативно заряджені частинки тонера притягуються до паперу. Виходить зображення "Насипане" тонером на папір.

5. Закріплення зображення

5_zakrepl

Папір з «насипаним» Тонерним зображенням переміщується далі до механізму закріплення. Цей механізм представляє з себе два дотичних вали, між якими проходить папір. Нижній вал (Lower Pressure Roller) притискає папір до верхнього валу (Upper Fuser Roller). Верхній вал нагрітий, і при зіткненні з ним частки тонера розплавляються і припікаються до паперу.

6. Очищення барабана

6_ochist

Деяка кількість тонера не переноситься на папір і залишається на барабані. Барабан необхідно очистити від залишків тонера. Цю функцію виконує вайпер. Весь тонер, що залишилася на барабані зчищається Вайпером у бункер для відпрацювання. При цьому Recovery закриває область між барабаном і бункером для відпрацювання, не дозволяючи тонеру просипатися на папір.

7. «Стирання» зображення

7_stiranie

На цьому етапі з поверхні барабана "стирається" прообраз зображення, нанесений лазерним променем. PCR рівномірно покриває поверхню барабана негативним зарядом, відновлюючи заряд в тих місцях, де він був знижений під впливом лазера. Будь який з відомих картриджів включає в себе кілька різних лез, кожне з яких виконує важливу і потрібну функцію. Від лез залежить очищення фотобарабана, дозування тонера, герметизація бункерів картриджа. У процесі роботи будь-який дефект будь-якого з лез, чи то ракельне лезо очищення фотобарабану, лезо дозування тонера або ущільнювальне лезо магнітного вала, може вивести з ладу картридж.

Лезо очищення фотобарабана (Wiper blade)

Лезо очищення служить для очищення фотобарабана від залишкового тонера, який не був перенесений на папір в процесі перенесення зображення. Якість відпрацювання поверхні леза очищення, гострота кромок і точні розміри дуже важливі для нормальної роботи картриджа.

Лезо дозування тонера (Doctor blade)

Поліуретанове лезо дозування регулює кількість тонера, що надходить на магнітний вал і бере участь у процесі трибоелектричного заряду тонера, щоб забезпечити точну передачу зображення на фотобарабан. Якість обробки поверхні леза дозування, жорсткість і точність розмірів важливі для нормальної роботи картриджа.

Ущільнююче лезо магнітного вала

Ущільнююче лезо магнітного вала ущільнює бункер тонера і перешкоджає просипанню тонера на папір. Ущільнююче лезо магнітного вала легко пошкоджується під час відновлення картриджа і повинно бути в цьому випадку замінене.

Ущільнююче лезо фотобарабана

Ущільнююче лезо фотобарабана використовується в якості ущільнювача між ОРС фотобарабаном і бункером відпрацьованого тонера, щоб запобігти просипанню тонера на папір, що створює ефект "розбризкування" при друці. Структура матеріалу, точні і правильні розміри, а також якість вістря леза важливі для нормальної роботи картриджа.

Ролик первинного заряду (PCR)

Ролик первинного заряду слугує для зарядки фотобарабана однорідним негативним зарядом, стираючи при цьому старий заряд.

Магнітний вал (MagRoll)

Манітний вал спільно з лезом дозування тонера заряджає тонер негативним зарядом і передає його на фотобарабан, граючи, таким чином, істотну роль в процесі формування зображення. Якщо тонер неоднорідно заряджений або неоднорідно нанесений на поверхню магнітного валу, то результатом буде світлий друк і зміна щільності друку. Постійний знос магнітного валу - одна з найбільших проблем для відновників. Магнітний вал є основою для загальної якості друку і таким чином має великий вплив на всю роботу картриджа.

 

У публікації використано інформацію  cs.lg.ua


Додати коментар:
Ваш коментар (залишилось символів: 1000)

Код
code