Login
Сервісний центр Про нас Доставка та оплата Гарантія Програма VIP Контакти RU UA
(044) 379-09-09 (050) 071-22-78 (068) 710-23-15
0 800 509 278 — техпідтримка ТМ Patron та Barva
Передзвонити та допомогти з підбором? Працюємо: 9:00-20:00, Сб 11:00-17:00
Для підбору витратних матеріалів вкажіть фрагмент назви або номеру
0.article.center.tpl

Лазерний друк або струменевий. Який вибрати принтер або багатофункціональний пристрій? 04.04.2018

Ви бажаєте купити принтер або МФУ? Спочатку доведеться визначитися із тим, яка технологія друку підійде краще - лазерна або струменева. Ми постараємося допомогти і розповімо про те, які особливості є у кожної з них і як зробити правильний вибір.

Якщо ви маєте намір придбати принтер або БФП, то, перш за все, доведеться вирішити питання, яку технологією друку обрати: лазерну чи струменеву. Спробуємо пролити світло на це питання.

Почнемо здалеку. На даний момент широко поширені такі види друку: матричний, лазерний, струменевий, сублімаційний і термотрансферний.

Матричний друк використовується у вузькій ніші для одночасного друкування документів та їх копій, із невисокою якістю - наприклад, залізничних квитків.

Дві останні застосовуються для друку зі специфічними вимогами. А найпоширенішими протягом останніх п"ятнадцяти років залишаються лазерна і струменева технології.

Лазерний друк у роботі використовує спеціальний порошок (так званий тонер). Спочатку перевагами цієї технології були швидкість, якість, надійність пристрою друку і тривалий термін зберігання документів.

Особливість полягала у тому, що зображення фотографічної якості на лазерному принтері надрукувати було неможливо в силу специфіки формування зображення і передачі напівтонів.

Ці вимоги реалізуються у струменевій технології друку, способом формування невеликих за розміром (до 40 мкм) точок пігментних або водорозчинних чорнил із високою роздільною здатністю (до 5760х1440 точок на дюйм).

Плюси: невисока вартість пристрою (4-х кольорові принтери) і можливість надрукувати фотознімки із високою роздільною здатністю (це стосується 6-ти кольорових струменевих друкуючих пристроїв).

Серед недоліків потрібно відзначити:

  • чутливість водорозчинного чорнила до води;
  • швидкість друку нижче, ніж у лазерної;
  • висока вартість витратних матеріалів;
  • проблема засихання друкуючої голівки, якщо принтер довго не друкував.

Використання пігментного чорнила вирішує проблему стійкості документів до впливу зовнішнього середовища (наприклад, Epson заявляє про термін зберігання до 60 років за умови використання оригінального чорнила і паперу).

Наявність декількох головок, створення нерухомою голівки (на базі технології НР Edgeline), а також голівки, що покриває лист А4 по всій ширині відразу (на базі технології Memjet) поліпшені властивості чорнила істотно скоротили час друку однієї сторінки, тому питання швидкості стало не таким гострим. На сьогоднішній момент струменеві апарати можуть друкувати 30 сторінок на хвилину і навіть більше.

Поки що актуальним є питання засихання друкуючої голівки при тривалому простої друкуючого пристрою (чого не скажеш про лазерний друк, там такої проблеми не було і немає). На даний час струменевий принтер може простоювати до 1 місяця без друку.

На тлі промислового буму все гостріше стає питання екології. Лідери думок, активісти все частіше заявляють, що людству пора зупинитися і задуматися про шкоду, яку ми наносимо навколишньому середовищу. Ця тема не обійшла і індустрію друку. Виробництво картриджів, комплектуючих до них, тонеру згубне для навколишнього середовища. Не кажучи про те, що вони вимагають спеціальної утилізації та ін.

Тому, ми думаємо, що деякий «відхід» від лазерної технології неминучий. Безумовно, повністю замістити лазерний струменевий друк не зможе. По-перше, це серйозний прибутковий бізнес (виробництво витратних матеріалів - основна стаття доходу виробників друкуючої техніки). По-друге, у сегменті високошвидкісного друку струменеві пристрої все ще позаду.

І ми знову повертаємося до питання про те, який друк вибрати - лазерний чи струменевий.

Для початку оцініть, який вам потрібен друк - кольоровий або монохромний. Після цього необхідно визначитися із об"ємом друку на місяць. Для домашнього користування підійдуть моделі із навантаженням до 2000 сторінок на місяць, для офісної - близько 20 тис. (зрозуміло, ця цифра залежить від розміру офісу). Після цього приступайте до підбору принтера із відповідними параметрами.

Потрібен монохромний друк - сміливо купуйте лазерний принтер. Ціна невисока, немає проблем засихання голівки, картриджі можна заправляти/відновлювати, вартість заправки цілком доступна. Порада: обов"язково вибирайте принтер, який згодом можна відремонтувати у разі поломки.

Для тих, кому необхідний кольоровий друк - краще купувати струменевий принтер або БФП. Нюанс: якщо ви будете друкувати графіки, тоді беріть недорогу 4-х кольорову модель. Якщо ж потрібна фотографічна якість друку - краще пошукати принтер або БФП із кількістю кольорів не менше 6-ти.

Все вищесказане можна зобразити у вигляді простої схеми:

vybor-shema-ua

Вибирайте друкуючий пристрій правильно!


Додати коментар:
Ваш коментар (залишилось символів: 1000)

Код
code