Login
Сервісний центр Про нас Доставка та оплата Гарантія Програма VIP Контакти RU UA
(044) 379-09-09 (050) 071-22-78 (068) 710-23-15
0 800 509 278 — техпідтримка ТМ Patron та Barva
Передзвонити та допомогти з підбором? Працюємо: 9:00-20:00, Сб 11:00-17:00
Для підбору витратних матеріалів вкажіть фрагмент назви або номеру
3603.base.center.tpl
А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Сприйняття кольорів
Відчуття якості кольорового документа тісно пов'язане з фізіологією людського зору. З урахуванням деяких індивідуальних відхилень очи людини здатні розрізняти тільки кольори, що мають довжину хвиль в діапазоні від 380 нм (фіолетовий) до 780 нм (червоний). Усередині цього спектру мозок людини може розрізнити близько мільйона відтінків кольорів (знову ж з невеликими індивідуальними відмінностями).
Тривимірний принтер
Це в деякій мірі аналог звичайного двомірного, який є чи не у кожного користувача ПК. Головна його відмінність у тому, що він не просто друкує, він пошарово «будує» об'ємні, в тому числі і повнокольорові моделі. «Будівельними матеріалами» при цьому служать спеціальний дрібнодисперсний порошок, фарба і речовина (клей).
Струменеві принтери
Принтери, що працюють за технологією струменевого друку, або, висловлюючись науковою мовою, технології ненаголошеного точкового високошвидкісного нанесення чорнильних крапель з мікроскопічних отворів на твердий носій для створення на ньому необхідного зображення, налічує не один десяток років. Але витоком, що згодом цю технологію породив, можна вважати дослідження француза Фелікса Саварта, який ще в 1833 році виявив і зазначив однотипність утворення крапель рідини, що випускається через вузький отвір. Математично це було вперше описано в 1878 році лордом Рейлі (тоді ще майбутнім лауреатом Нобелівської премії). Проте лише через багато років, в 1951 році компанія Siemens запатентувала перший пристрій, що розділяє струмінь на однотипні краплі. Цей винахід призввів до створення мінгографа, одного з перших комерційних самописців, використовуваних для реєстрації значень напруги.
Паспорт тонерного картриджа
Паспорт Тонерного картриджа - це документ, який містить такі відомості як: - сумісність картриджа з існуючими моделями принтерів, - опис технології відновлення, - опис технології перевірки якості картриджа як готового виробу, - перелік необхідних інструментів і обладнання, - перелік необхідних комплектуючих (специфікація картриджа), - карта дефектів. Визначення включає в себе більш вузький термін "Інструкції з відновлення лазерних картриджів", що описує технології відновлення та перевірки якості.
Матричні принтери
Матричні принтери є одними з перших пристроїв автоматичного друку. Їх конструкція включає в себе друкувальну голівку (каретку), яка рухається вздовж рядка і завдає символи ударами голок, притискаючих стрічку, просочену чорнилом, до паперу. Власне, матричними такі принтери називаються тому, що всі доступні для друку символи є частиною матриці, утвореної розташуванням голок (яких може бути, наприклад, 9 або 24). Голка при цьому рухається завдяки невеликим електромагнітам. Виходячи з усього цього ясно, що типовий матричний принтер здатний друкувати лише по одному рядку за раз, хоча зустрічаються екземпляри, які друкують за раз кілька «скупчених» рядків для підвищення щільності точок.
Лазерні принтери
В основі лазерного друку лежить всім відома статична електрика, яка змушує притягатися об'єкти з протилежними зарядами. Принтер використовує цей ефект в якості своєрідного «клею» тимчасової дії. Головною частиною друкувального пристрою є фоторецептор - зазвичай обертається циліндр (барабан) з фотопровідного матеріалу, розряджає фотонами. Спочатку барабан заряджається позитивним електричним зарядом за допомогою дроту коронування. У міру обертання барабан опромінюється лазером, який розряджає потрібні точки на його поверхні, малюючи таким чином сітку необхідних букв і зображень. По завершенню сітки барабан покривається позитивно зарядженим тонером (дрібним чорним порошком), який прилипає тільки до розряджених областей барабана. Після цього барабан прокочується по листу паперу, що протягується та несе на собі негативний заряд, отриманий від іншого проводу коронування. Даний заряд перевершує негативний заряд сітки, тому тонер притягається до паперу, формуючи зображення. А щоб папір не прилипав до барабану, відразу ж після нанесення тонера він відчуває дію третього проводу коронування. Далі папір проходить через термофіксацію («піч») - пару нагрітих роликів. При цьому тонер плавиться і карбується у волокна паперу, який потім нарешті виповзає на лоток. Після нанесення тонера на аркуш поверхня барабана проходить під яскравою лампою розрядки для повного видалення електростатичної сітки і отримує новий позитивний заряд від проводу коронування. І так далі.
Лазер
Лазер (англ. LASER - Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation), тобто посилення світла за допомогою вимушеного випромінювання. Лазери створені на стику двох наук - квантової механіки і термодинаміки, але фактично, багато типів лазерів були створені методом проб і помилок.
Дуплекс
Пристрій для двостороннього друку. Дуплекс дозволяє друкувати одночасно з двох сторін. Простягає папір іншою стороною без вашої участі.
Дублікатор (різограф)
Друкувальний пристрій. Призначений для друку великих тиражів з одного примірника (від 50 прим.).
Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ)
АПІТУ є добровільним неприбутковим об'єднанням підприємств-юридичних осіб, що діють на ринку інформаційних технологій України. АПІТУ створена в червні 2007 р. шляхом реформування громадської організації «Асоціація ІТ-дистриб'юторів». Асоціація є членом Ради національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України, підтримує зв'язок з секретаріатами профільних комітетів Верховної Ради України, має представництво в консультативних органах при Мінтрансзв'язку, ДМСУ, Держкомпідприємництва, Держспоживстандарті.
Автоподавач документів
Являє собою пристрій, що встановлюється на кришці сканера копіювального апарату, який призначено для подачі документів на стіл сканування без відкриття кришки сканера, що значно прискорює роботу. Автоподатчики найчастіше можуть працювати як з односторонніми, так і з двосторонніми документами. Такі пристрої можна купити і до деяких сканерів.
OPC (organic photoconductive drum)
Один з головних компонентів принтера, який також називають фотобарабан або барабан. Являє собою алюмінієвий циліндр з нанесеним на нього тонким шаром фоточутливого матеріалу, який покритий ще одним шаром, що захищає барабан від механічних пошкоджень. Основна властивість барабана - здатність зберігати на собі заряд (позитивний або негативний), але тільки до тих пір, поки його поверхня не буде освітлена. Це властивість і використовується для перенесення зображення.
ICC-профіль
Cпециальный файл, который необходим программному обеспечению принтера для качественного и точного воспроизведения цвета. В ICC-профилях учтены физические особенности различных типов чернил и бумаг.
ECM - Error Correction Mode
Режим з корекцією помилок. Деякі факси підтримують режим ECM, що дозволяє передавати факси без помилок (зазвичай факси передаються "недивлячись", факс що передає перевіряє тільки, чи дослухав до кінця приймаючий апарат, якість передачі в звичайному факсі ніяк не контролюється що і призводить до "проковтування" рядків). У режимі ECM передача здійснюється зі стисненням і перевіркою даних, тому на нормальній телефонної лінії факс передається істотно якісніше і швидше, а на дуже поганий телефонної лінії навпаки, факс буде йти дуже довго, тому що факси будуть багато разів передавати один одному одне і те ж (помилка - повтори - помилка - повтори і т.д.).
Код
code